er der flere muligheder for tilskud – i morgen åbner Energistyrelsen for nye ansøgninger, Vi har derfor samlet nogle aktuelle nyheder til dig.
Tilskud til energiforbedring i din bolig
7. april klokken 10 åbner Energistyrelsen op for, at du som privat boligejer kan ansøge om økonomisk tilskud til at udføre en række energiforbedringer i din bolig – eksempelvis udskiftning af vinduer eller konvertering til varmepumpe.
Dørene til Sparekassens afdelinger er igen åbne. Hvis du har brug for vores hjælp, så ring endelig til os – så kan vi sammen aftale, hvordan vi bedst kan hjælpe dig.
Har du et realkreditlån hos os, har du mulighed for et økonomisk tilskud fra Totalkredit på 10.000 kroner før skat, hvis du udskifter dit oliefyr med en varmepumpe.
Flere oplever at blive udsat for svindel – for eksempel ved at blive ringet op eller bedt om at betale ekstra fragt for en vare. Vær kritisk og del aldrig koder og NemID.
Kender du en, der er interesseret i at skifte bank til os? Så giv os et tip. Vi har Danmarks mest tilfredse kunder – og det er både nemt og hurtigt at skifte til os!
Dræber snegle er det skadedyr, som flest danske haveejere har haft i deres have - viser undersøgelse. Læs hvorfor og om du skal, og hvordan du bekæmper dem ... læs mere
Velkommen til april, måneden hvor vejret er kendetegnet ved at være meget omskifteligt. Spændende hvad dette års aprilsvejr har at byde på ... læs mere
Mange havearbejdere får ondt i ryggen, når de går igang i haven i foråret. Læs hvordan du undgår skader og hvad du gør, hvis skaen er sket ... læs mere